Környezetismeret óra a Fekete tanyán (2017. október)

Teri néni meglepett minket, hogy elmegyünk kirándulni a Fekete tanyára, mivel a házi állatokról tanulunk. Aznap gyönyörű, napsütéses idő volt. Odafelé menet csodálhattuk az őszi erdő szépségeit. Zsolt bácsi és Kata néni nagy szeretettel várt bennünket. Zsolt bácsi a lovakat mutatta meg nekünk, melyeket meg is simogathattunk. Kata néni körbevezetett a tanyán, minden háziállatot bemutatva. Láttunk lovakat, teheneket, tyúkokat, kakast, libát, nyulakat, sertéseket, sőt lógó hasú malacokat is. Séta közben megbeszéltük az állattartás fontosságát. Beszélgettünk az állatok élőhelyéről, testfelépítéséről, táplálkozásáról, szaporodásáról és hasznáról. A bemutatás után feladatlapokat oldottunk meg. Kóstolhattunk igazi, házi tehén sajtot. Nagyon jó volt így tanulni, hogy közelről ismerkedhettünk meg ezekkel az állatokkal. Mindenki vidáman tért vissza az iskolába.

Köszönjük ezt a különleges tanórát, Teri néninek, Kata néninek és Zsolt bácsinak. Köszönjük a szülőknek, hogy autókkal kivittek bennünket.

Gyimesi Johanna

4. b osztályos tanuló